Mávrhy a realizace interiérů

Aktuality

Maison&Objet, Paříž 09/2011 … jaký byl?

Maison&Objet, Paříž 09/2011 … jaký byl?

 

Ve výstavním centru Paris-Nord Villepinte se pravidelně koná  veletrh interiérů. Pokaždé jsou zde představeny novinky produktového designu, trendy životního stylu a vůbec vše, co Vás napadá v souvislosti s interiérem.

Podzimní Maison&Objet měl tradičně široký záběr a na své si přišli úplně všichni – jeho podtitul “Essentiel” v sobě ukrýval touhu po odhalení samotné podstaty života, návrat ke všemu, co je čisté, nevinné a ryzí.  Každý kout byl jedinečný a úchvatný. Některé předvedly minimalistický luxus, jiné střízlivou krásu, organické tvary nebo třeba hojně využily přírodní materiály. Byl kladen důraz na recyklaci a bezpochyby také velmi citlivé vnímání kultur celého světa.

Maison&Objet je neuvěřitelnou pastvou pro oči i duši. Nádherné a mnohdy překvapivé instalace jsou připraveny snad na každém kroku. Téměř tři dny, které jsem si tam užila, nestačily na důkladnou prohlídku všeho, co bylo k vidění. Pavilony můžete procházet několikrát a vždy Vás zasáhne něco nového.

Na veletrhu potkáte nejen tradiční výrobce, ale také designery a menší výrobce, kteří přijeli ukázat svoje originální kousky. Profesionalita a nadšení jsou cítit na každém kroku.   

Oproti českým veletrhům a showroomům je zde velká pozornost věnována “klasice”. Řekla bych, že ať už jste příznivcem minimalistických interiérů, nebo Vás naopak táhne klasika, tohle Vás dostane. Nazvala bych to tou moderní klasikou, která si už také u nás našla své příznivce. Tato moderní klasika využívá to nejlepší z klasických forem a tvarů, ale je moderně zpracována – využívá se nových materiálů, trendy barev a úžasných dekorací. Jednotliví vystavovatelé předvedli vlastní interpretaci tohoto stylu. Vše se Vám 100% líbit nemusí, ale celkově Vás to zasáhne.

Ať už Vás osloví jakýkoli styl (exotica, vintage, etno, industrial…), nezapomeňte, že nejdůležitějším faktorem je především Vaše osobnost.

Závěrem by se dalo říci: lakované a dokonalé povrchy jsou pryč, k vidění byla spousta textur (přírodních povrchů) či patiny v kombinaci s tlumenější barevností. Přírodní látky měly silný trend – vládl len, bavlna, přírodní kůže, ale také kvalitní hedvábí a samet. Vše opět v neutrálnějších tónech a tlumenějších odstínech,  většinou v tmavě modré, tyrkysové, okrové a oranžové. Florální vzory většinou vystřídaly jednoduché geometrické.

MAISON&OBJET je jednou z nejdůležitějších a nejsledovanějších celosvětových akcí v oboru, každoročně se sem sjede několik tisíc vystavovatelů, aby předvedli to nejlepší ze svých kolekcí, navázali nové obchodní kontakty a představili trendy nadcházející sezóny. 

P.S.

Zpět